Zarząd Oddziału Stowarzyszenia Geodetów Polskich w Legnicy serdecznie zaprasza na XII Konferencję Techniczną nt. “Koordynacji usytuowania projektowanych sieci uzbrojenia terenu”, która odbędzie się w  Legnicy, w dniach 19 ‑ 20 października 2017 r.

Zbliża się moment uchwalenia Kodeksu urbanistyczno-budowlanego, a w ślad za tym zmiany w przepisach prawnych dotyczących również zagadnień z zakresu geodezji.

Musimy być przygotowani na wejście w życie znowelizowanych lub zupełnie nowych, ważnych w naszej pracy przepisów. bo geodezja zaczyna być coraz bardziej zdominowana przez inne dziedziny, szczególnie zaś przez prawo i informatykę.

Ostatnio do konsultacji publicznych zostały skierowane dwa projekty ustaw, które w założeniu mają poprzedzić wejście w życie Kodeksu:

  • projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z uproszczeniem realizacji inwestycji służących bezpieczeństwu i obronności Państwa,
  • projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z uproszczeniem procesu inwestycyjno – budowlanego.

Projekty powyższych ustaw bezpośrednio dotyczą zmian w ustawie Prawo geodezyjne i kartograficzne, również w zakresie prowadzenia narad koordynacyjnych.

Na Konferencji podyskutujemy również o:

  • powiatowych bazach GESUT w systemach PZGiK
  • nadzorowanych procesach budowy baz danych GESUT i BDOT 500
  • problemach prawidłowej realizacji zadań przeprowadzanych narad w świetle rzeczywistości prawnej i faktycznej
  • prowadzeniu narad koordynacyjnych przy pomocy środków komunikacji elektronicznej
  • inicjalnych bazach GESUT na naradach koordynacyjnych – za ile ?
  • prowadzeniu narad koordynacyjnych na terenach zamkniętych

No i oczywiście moderowana przez Panią Jolantę Kaletę dyskusja, podczas której spróbujemy wyjaśnić problemy wynikające z prowadzonych narad koordynacyjnych i sformułujemy wnioski z XII Konferencji Technicznej.  

Nowością będzie panel dyskusyjny, który uruchamiamy na prośbę uczestników Konferencji, na którym uczestnicy będą mogli podzielić się swoimi doświadczeniami zawodowymi i praktykami stosowanymi w ich powiatach.

Mamy nadzieję, że perspektywa spotkania z prelegentami, którzy z pasją zajmują się zawodowo interesującymi nas zagadnieniami, możliwość przekazania uwag oraz podjęta próba wyjaśnienia obaw i wątpliwości w zakresie rozwiązań systemowych w geodezji, a także możliwość kontaktu z innymi fachowcami zajmującymi się koordynacją, wymiana poglądów, doświadczeń oraz dobrych i skutecznych praktyk w zakresie rozwiązywania problemów, będzie stanowiła wystarczającą motywację do odwiedzenia najbardziej przyjaznej dla tej dziedziny geodezji Ziemi Legnickiej.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

                                                                                                                                                 Organizatorzy

 

Szczegółowych informacji udziela kol. mgr inż. Bożena Nowacka – Szuster

tel. 76/724 35 86
tel./fax 76/72 33 173
kom. 697 488 959

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Komunikat nr 3 >>>

Zaproszenie >>>

Oświadczenie jednostki >>>

 

 CHW

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Zrozumiałem Polityka Prywatności