Od wielu lat Zarząd Oddziału Stowarzyszenia Geodetów Polskich w Legnicy organizuje Geodezyjne Spotkanie Noworoczne. Tradycyjnie Członkowie Zarządu Oddziału Stowarzyszenia Geodetów Polskich w Legnicy, Członkowie Zarządów Kół Terenowych SGP, Członkowie Komisji Rewizyjnej i Sądu Koleżeńskiego oraz najbardziej aktywni, zaangażowani w działalności statutowej Członkowie Oddziału Legnickiego SGP spotykają się z naszymi kolegami i koleżankami emerytami i rencistami.

W tym roku w dniu 18 stycznia, spotkaliśmy się w Legnicy w sympatycznej kawiarni hotelu ”Kamieniczka”, a na spotkanie przybyło 66 uczestników.

Wszystkich uczestników spotkania serdecznie przywitał Prezes Zarządu Oddziału Stowarzyszenia Geodetów Polskich w Legnicy kol. Włodzimierz Chytry.

b_300_200_16777215_00_images_phocagallery_SPOTKANIE_NOWOROCZNE_2019_IMG_3970_2.jpg

Obecnie Oddział Stowarzyszenia Geodetów Polskich w Legnicy liczy 136 członków zwyczajnych.

W ubiegłym roku do Stowarzyszenia Geodetów Polskich przyjęto dziewięcioro nowych członków: kol. kol. Katarzynę Krupiarz, Aleksandrę Wilk, Izabelę Nowak, Sylwię Jelec, Patrycję Skalską, Grzegorza Kurpińskiego, Marcina Oleksy, Mateusza Seta oraz Tomasza Dopart.

Niestety w roku 2018 odszedł od nas nagle nasz nieodżałowany przyjaciel, Dziekan Dekanatu Lubin Wschód, Proboszcz Parafii pw. św. Jana Sarkandra w Lubinie, Diecezjalny Duszpasterz Geodetów i Kartografów w Diecezji Legnickiej, mgr inż. geodeta - Ksiądz Kanonik Andrzej Drwiła,

a w ubiegłym tygodniu odszedł od nas nasz kolega, wieloletni działacz Stowarzyszenia Geodetów Polskich -  kol. Józef Komarnicki.

Wspominamy dziś również, bestialsko zamordowanego Pana Prezydenta Gdańska - Pawła Adamowicza.

Pamięć o zmarłych uczczono chwilą ciszy i zadumy.

…………………………………………………………………………….

Spotkanie, jak zwykle, jest  okazją do podsumowania działalności Oddziału Stowarzyszenia Geodetów Polskich w Legnicy w ubiegłym roku.

Przekazując serdeczne podziękowania dla wszystkich organizatorów, Prezes Zarządu Oddziału Stowarzyszenia Geodetów Polskich w Legnicy Włodzimierz Chytry poinformował, że w roku ubiegłym udało się zorganizować wszystkie planowane imprezy: Spotkanie noworoczne z emerytami i rencistami, IX Otwarte Mistrzostwa Geodetów Dolnego Śląska w Halowej Piłce Nożnej, Spotkanie integracyjne geodetów "Ranczo u Kaczora", XVII Wiosenna Biesiada Geodezyjna z Siatkówką Plażową, XVIII Otwarte Mistrzostwa Geodetów Dolnego Śląska w Kręglach, VI Geodezyjny Turniej Łuczniczy o Złotą Strzałę Kasztelana Zamku Grodziec, XXXII Dni Geodezji.

Pod patronatami Głównego Geodety Kraju, Prezesa Zarządu Głównego Stowarzyszenia Geodetów Polskich oraz Prezesa Zarządu Związku Powiatów Polskich przy współpracy z Prezydentem Miasta Legnicy, Starostą Legnickim oraz Dolnośląskim Wojewódzkim Inspektorem Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego we Wrocławiu, w dniach 18-19 października 2018 r. zorganizowano XIII Konferencję Naukowo-Techniczną o zasięgu krajowym związaną z tematyką „Koordynacji usytuowania projektowanych sieci uzbrojenia terenu”, w której aktywnie uczestniczył Główny Geodeta Kraju - dr hab. inż. Waldemar Izdebski. W dwudniowej Konferencji uczestniczyło 135 osób z całej Polski.

Podsumowując, w roku 2018 w zorganizowanych przez Zarząd Oddziału i Koła Terenowe SGP, spotkaniach integracyjnych i konferencji uczestniczyło  647 geodetek, geodetów i przyjaciół geodezji.

Owacyjnie została przyjęta, przekazana przez kol. Włodzimierza Chytrego informacja, że rok 2019 został ogłoszony Rokiem Geodezji Polskiej oraz, że w dniu 17 stycznia 2019 roku, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, na 76 posiedzeniu, podjął uchwałę w sprawie uczczenia 100-lecia powstania Stowarzyszenia Geodetów Polskich.

Zacytował w tym miejscu końcowe zdanie uchwały, które brzmi:

„W 100. rocznicę powstania Stowarzyszenia Geodetów Polskich Sejm Rzeczypospolitej Polskiej wyraża uznanie dla tej organizacji naukowo-technicznej oraz szacunek dla całego środowiska polskich geodetów.”

Na zakończenie swojego wystąpienia kol. Włodzimierz Chytry złożył zebranym kolegom i koleżankom serdeczne życzenia dobrego zdrowia, spokoju ducha, a także wszystkiego najlepszego w życiu zawodowym i osobistym.

W spotkaniu uczestniczyła kol. Alicja Meusz, która przekazała koleżeńskie serdeczne życzenia noworoczne, życząc wszystkim dobrego zdrowia, spokojnej, nie nerwowej pracy oraz spełnienia wszystkich marzeń.

b_300_200_16777215_00_images_phocagallery_SPOTKANIE_NOWOROCZNE_2019_IMG_3994_2.jpg

Dyrektor Biura Rady Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT Zagłębia Miedziowego w Legnicy - Stanisław Sirojć,  składając serdeczne życzenia noworoczne, podziękował również za wyróżniającą się działalność Oddziału Stowarzyszenia Geodetów Polskich w Legnicy na tle innych stowarzyszeń zrzeszonych w RFSNT NOT Zagłębia Miedziowego.

Podziękowania dla kol. Alicji Meusz za konstruktywną, wspaniałą, wieloletnią współpracę przy realizacji zadań służby geodezyjnej, w imieniu Zarządu Oddziału Stowarzyszenia Geodetów Polskich w Legnicy, swoim własnym oraz wszystkich zebranych przekazał Prezes ZO SGP w Legnicy Włodzimierz Chytry, ze wzruszeniem odczytując okolicznościowy adres. Natomiast Honorowy Prezes Zarządu Oddziału Stowarzyszenia Geodetów Polskich w Legnicy, kol. dr inż. Wiesław Firliciński „najstarszy emeryt” przywitał w gronie emerytów „najmłodszą emerytkę”, naszą serdeczna koleżankę Jolantę Kaleta, która w styczniu przeszła na zasłużona emeryturę.

b_300_200_16777215_00_images_phocagallery_SPOTKANIE_NOWOROCZNE_2019_IMG_4008_2.jpg  b_300_200_16777215_00_images_phocagallery_SPOTKANIE_NOWOROCZNE_2019_IMG_4035_2.jpg  b_300_200_16777215_00_images_phocagallery_SPOTKANIE_NOWOROCZNE_2019_IMGP12912.jpg

Spotkaniu towarzyszyła koleżeńska atmosfera, pełna wspomnień,  szczerych dyskusji o geodezji oraz wzajemnych życzeń dobrego zdrowia i spotkania się w pełnym gronie w roku następnym.

Ze względu na tragiczne wydarzenie w Gdańsku i ogłoszoną przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej żałobą narodową, spotkanie noworoczne w 2019 roku przebiegło w powadze, bez tradycyjnego śpiewania HYMNU GEODETÓW i kolęd.

 

Galeria foto >>>

CHW

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Zrozumiałem Polityka Prywatności