Tradycyjnie w miesiącu styczniu Zarząd Oddziału Stowarzyszenia Geodetów Polskich w Legnicy organizuje geodezyjne spotkanie noworoczne. Tegoroczne spotkanie zorganizowano w dniu 24 stycznia 2020 r. w Legnicy w kawiarni ”Kamieniczka”.

b_300_200_16777215_00_images_phocagallery_SPOTKANIE_NOWOROCZNE_2020_IMGP3684.jpg  

W spotkaniu uczestniczyło 67 koleżanek i kolegów emerytów, rencistów, kol. z prywatnych firm geodezyjnych, służb administracji geodezyjnej i kartograficznej oraz przyjaciół sprzyjających działalności naszego Oddziału SGP.

W imieniu Zarządu Oddziału SGP w Legnicy kol. Włodzimierz Chytry serdecznie przywitał uczestników spotkania, a w szczególności obecnych na spotkaniu kol. rencistów i emerytów.

  b_300_200_16777215_00_images_phocagallery_SPOTKANIE_NOWOROCZNE_2020_IMGP3639.jpg  

Spotkanie było okazją do podsumowania działalności Oddziału Stowarzyszenia Geodetów Polskich w Legnicy w ubiegłym roku.

Budującym jest fakt, że do naszego Stowarzyszenia przystępuje młoda kadra geodetek i geodetów. W ubiegłym roku do Stowarzyszenia Geodetów Polskich przyjętych zostało czworo nowych członków:  kol. Adrianna Leopolska,  kol. Renata Targowicz,  kol. Sylwia Wojniak-Teklik,  kol. Damian Kruszczak.

Niestety w roku 2019 odeszli  od nas: wieloletni działacz Stowarzyszenia Geodetów Polskich – Józef Komarnicki, Irena Rak – klasyfikator, wieloletni pracownik Dolnośląskiego Biura Geodezji i Terenów Rolnych we Wrocławiu oraz nasza nieodżałowana koleżanka Maria Smyk, przyjazna wszystkim, bardzo aktywna wieloletnia działaczka w Stowarzyszeniu Geodetów Polskich.

Pamięć o Nich uczczono chwilą ciszy i zadumy …

Kol. Włodzimierz Chytry podsumowując działalność w roku ubiegłym stwierdził, że udało się zorganizować wszystkie planowane imprezy, a było ich sporo. Spotkanie noworoczne z emerytami i rencistami, spotkanie integracyjne geodetów "Ranczo u Kaczora", XVIII Wiosenna Biesiada Geodezyjna z Siatkówką Plażową, XIX Otwarte Mistrzostwa Geodetów Dolnego Śląska w Kręglach, VII Geodezyjny Turniej Łuczniczy o Złotą Strzałę Kasztelana Zamku Grodziec, XXXIII Dzień Geodezji, wycieczka Mazury i Litwa, Wilczy Szaniec – Wilno – Troki – Augustów - Studzienniczna. W każdej uczestniczyło po kilkadziesiąt koleżanek i kolegów.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się zorganizowane przez Zarząd Oddziału w Legnicy szkolenie dla geodetów na temat: „Prace geodezyjne wykonywane w oparciu o bazy danych GESUT i BDOT500”  (72 uczestników) oraz XIV Krajowa Konferencja Naukowo-Techniczna nt. „Koordynacji projektowanych sieci uzbrojenia terenu”, która zgromadziła ponad 130 uczestników z całej Polski. W Konferencji aktywnie uczestniczył Główny Geodeta Kraju – dr hab. inż. Waldemar Izdebski.

Podsumowując,  w roku 2019 w naszych spotkaniach integracyjnych, szkoleniu i konferencji wzięło udział ponad 650 uczestników.

Organizacja konferencji, szkoleń, spotkań integracyjnych służących konsolidacji środowiska geodezyjnego wymaga zaangażowania wielu działaczy, wymaga również  profesjonalizmu i poświęcenia.

Prezes ZO SGP w Legnicy kol. Włodzimierz Chytry jeszcze raz serdecznie podziękował najbardziej zaangażowanym działaczom i przyjaciołom za wsparcie i pomoc przy realizacji statutowych działań Stowarzyszenia, wręczając stosowne adresy podziękowań.

 b_300_200_16777215_00_images_phocagallery_SPOTKANIE_NOWOROCZNE_2020_IMGP3657.jpg  

Od lewej: Wiesław Firliciński, Alina Kanigowska, Stanisław Sirojć, Jarosław Kudryk, Robert Lisowski, Krzysztof Leśny, Włodzimierz Chytry, Bożena Nowacka-Szuster, Zygmunt Niechwiadowicz, Jolanta Kaleta, Arkadiusz Zyga, Jan Tuchowski, Andrzej Jażło

Zebranym życzył przede wszystkim dobrego zdrowia, spokoju ducha oraz wszystkiego najlepszego  w życiu zawodowym i osobistym.

Nie obyło się bez tradycyjnego, wspólnego i gromkiego odśpiewania Hymnu Geodety.

Spotkaniu towarzyszyła miła atmosfera, pełna wzruszeń, wspomnień,  szczerych dyskusji o geodezji oraz wzajemnych życzeń dobrego zdrowia i spotkania się w pełnym gronie w roku następnym.

 

Galeria foto >>>

CHW

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Zrozumiałem Polityka Prywatności